Štúdium na internátnej
škole v zahraničí

Internátne školy (boarding schools) sú súkromné stredné školy, ktoré sa pýšia svojou vysokou kvalitou. Internátne školy poskytujú vďaka svojmu rozsiahlemu zázemiu a bohatému výberu aktivít, to najlepšie vzdelanie na mieru talentom a záujmom študentov a študentiek.

Internátní školy intro

Vybavené kampusy súkromných internátnych škôl

Kampusy internátnych škôl sa pýšia všetkými potrebnými priestormi, vybavením a materiálom nielen pre akademické vzdelávanie, ale aj pre mimoškolské aktivity, šport, umenie, vedu a priateľské stretávanie spolužiakov.

 1. Centrum múzických umení
 2. Vedecké centrum
 3. Hlavná budova s učebňami
 4. Ihrisko amerického futbalu
 5. Jedáleň
 6. Školské jazerá
 7. Internáty
 8. Tréningové centrum alpských športov
 9. Borovicový lesík
 10. Centrum vizuálnych umení
 11. Atletické centrum
 12. Tenisové kurty
 13. Stolárske štúdio
Střední školy kampus

Športy na internátnych školách v zahraničí

Podľa lokality každá škola ponúka individuálne aj tímové športy. V severnejších štátoch budete môcť reprezentovať školu v hokeji, na juhu budete môcť hrať za školu napríklad hokej, tenis, basketbal, golf, volejbal, futbal či lakros. Športy hrajú na školách veľkú úlohu, pričom nebýva výnimkou, že práve učitelia sú hlavnými fanúšikmi školských tímov.

Video

Tilton School Athletics

Video

Lincoln Academy Sports

Video

Stanstead College Athletics

Umenie na zahraničných boarding schools

Internátne stredné školy v zahraničí ponúkajú umelcom všetkého druhu skvelé prostredie pre rozvoj. Všetky školy majú svoje divadelné, hudobné aj Fine Arts programy a veľmi si na nich zakladajú. Podporujú svojich študentov a študentky aj v tvorbe moderných typov umenia ako je fotografia, filmová produkcia, návrhárstvo odevov, 3D tlač a ďalšie. Niektoré zo škôl majú dokonca aj vlastné divadlá!

Video

Umění na Leighton Park School

Video

Umění na Idyllwild Arts

Video

Performing Arts na škole Northfield Mount Hermon

Veda na stredných internátnych školách

Proaktívnosť, zvedavosť a inovatívnosť sú schopnosti, ktoré všetky boarding schools vo svojich študentkách a študentoch maximálne podporujú. Pre budúcich vedcov a vedkyne sú tak zahraničné internátne školy často jediným miestom, kde svoje záujmy a talenty v oblasti vedy môžu rozvíjať. Vďaka modernému vybaveniu, nadšeným učiteľom a rovnako zameraným spolužiakom sa môžu naplno ponoriť napríklad do robotiky, morskej biológie, programovania či ochrany prírody.

Video

Smithsonian DNA Workshop na Ross School

Video

Využitie iPadu pre vzdelávanie na New Hampton School

Montverde video

Technologické inovačné centrum na Montverde Academy

Ubytovanie na strednej internátnej škole v zahraničí

Pri štúdiu na internátnych školách bývajú študenti priamo v rozsiahlom areáli školy, kde je o nich dobre postarané. Každý školský internát vedie tím tzv. „rodičov internátu“, čo sú zamestnanci školy, ktorí pôsobia ako mentori a poradcovia a študenti sa na nich môžu kedykoľvek s čímkoľvek obrátiť.

Výhodou bývania na internátnych školách je tiež celodenný prístup do špecializovaných učební, knižníc, športovisiek a komunitných centier, podľa individuálnych potrieb študentov. Počas víkendov sa pravidelne usporadúvajú školské výlety a podujatia, ktoré môžu usporiadať aj sami študenti. Vďaka štúdiu na internátnych stredných školách sa študenti okrem iného naučia tiež samostatnosti, zodpovednosti a fungovaniu v medzinárodnej komunite ľudí.

Skúsenosti študentov

„Pobyt na strednej v Anglicku sa mi vyplatil na prijímačkách, aj pri bežnom štúdiu, pretože prevažná väčšina mojich predmetov je v angličtine. Navyše mi pomohlo, že ma na strednej už dopredu pripravili na vysokoškolský spôsob práce.“

Filip

Skúsenosti študentov

„Čas v Brightone mi pomohol dospieť. Našla som si priateľov, ktorí sú mi stále veľmi blízki a udržiavam s nimi kontakt. Domov som sa vrátila ako úplne iný človek. Som si istejšia sama sebou, oveľa jasnejšie vidím, čo vlastne chcem. Stredná škola v Anglicku nie je len o štúdiu, ale aj o priateľoch, množstve zážitkov a zmene pohľadu na život. Odchod do Anglicka bolo jedno z najlepších rozhodnutí v mojom živote. Bol to neopísateľný zážitok, ktorý sa mi natrvalo vryl do pamäti a úplne ma zmenil.“

Barbora V.

Skúsenosti študentov

„Všetko ide tak, ako má. Veľa školy, ale aj zábavy a priateľov. Tréningy sú náročné, ale fajn, a tak to má byť. Mimoškolské aktivity sú tiež fajn a vyučovanie je dobré, pretože učitelia sú tu veľmi ochotní.”

Max K.

Skúsenosti študentov

„Veľká Británia a štúdium tu je dosť iné ako u nás. Škola sa mi veľmi páči a školský systém sa veľmi líši od toho, čo máme v Česku. Napríklad písanie esejí je pre mňa náročné, ale som tu preto, aby som sa to naučila.”

Viktória H.

Kde môžete na boarding school študovať?

Štúdium na strednej škole v USA

Učitelia na amerických stredných skolách nemajú presne dané vyučovacie štýly, preto môžu výuku individuálne prispôsobiť svojim študentom. Moderné prístupy, individuálny prístup, vysoké nároky na akademické výsledky a mimoškolské aktivity sú pre americké stredné boarding schools typické. Pomáhame zaisťovať výhradne študijné programy s F1 vízami, s ktorými získa študent rovnaké študijné práva ako americkí občania.

Podmienky prijatia

 • Znalosť angličtiny (vyskúšajte si náš test)
 • TOEFL skúšky (podľa požiadaviek danej školy)
 • Motivačný list
 • Vysvedčenia z niekoľkých predchádzajúcich ročníkov štúdia
 • Odporúčacie listy
 • Kópia pasu

Uzávierky prihlášok

Uzávierky prihlášok sa individuálne líšia podľa školy, na ktorú sa chcete hlásiť. Všeobecne odporúčame začať s hľadaním vhodnej školy v priebehu jesene. Prihláška sa zasiela v priebehu januára a februára, v prípade, že chce študent začať študovať od augusta. Vzhľadom k tomu, že každá škola má iné požiadavky na prijatie (niekde stačí len vysvedčenie, niekde je potrebné TOEFL, na niektorých školách sa stretnete aj s pohovormi), je potrebné nechať si na celý proces dostatok času. Zároveň je na mieste uviesť, že čím skôr pošle študent svoju prihlášku, tým má väčšiu šancu na prijatie a získanie čiastočného štipendia.

Predmety

Predmety sa prevažne radia do skupín (matematika, vedy, humanitne zamerané predmety, atď.), z ktorých si študent vyberá hodiny, ktoré ho zaujímajú. Podľa vlastných záujmov a odporučení učiteľov si študenti môžu vybrať ťažšie či ľahšie predmety v danej oblasti. Ak napríklad študenta baví matematika, môže si vybrať kalkulus (vysoký stupeň matematiky), ale na úkor toho si môže vybrať ľahšiu geografiu, ktorá nemusí byť jeho silnou stránkou. Pokiaľ je študent veľmi ambiciózny, môže si vybrať „AP Class“ čo je najvyšší možný stupeň náročnosti, ktorý nesie určitú prestíž pri prijímacích skúškach na vysokú školu.

Zahraničné boarding schools

Pozrite sa na výber niektorých škôl, s ktorými v jednotlivých krajinách spolupracujeme!

Vyberte krajiny
Vybrané: DánskoŠvajčiarskoŠpanielskoKanadaVeľká BritániaUSA

Internátne školy, ktoré ste mohli stretnúť na našom edufestivale

Video

Časté otázky

Zaujíma vás štúdium na strednej škole v zahraničí, ale potrebujete viac informácií? Pozrite sa na naše odpovede na otázky, ktoré študenti a rodičia často majú.

Na ako dlho študenti zvyčajne odchádzajú do zahraničia?

Ak ide o strednú školu, väčšina študentov a študentiek odchádza na jeden školský rok. Niektorí sa potom rozhodnú pokračovať v štúdiu v zahraničí a dokončiť tam strednú školu. V niektorých krajinách a na niektorých školách je možné prísť len na semester, trimester alebo krátkodobý jazykový pobyt.
Ak sa rozhodnete vyštudovať celú strednú školu v zahraničí, dĺžka vášho štúdia sa bude odvíjať od vzdelávacieho systému danej krajiny. Napríklad v USA trvá stredná škola tri až štyri roky, zatiaľ čo vo Veľkej Británii len dva roky.
Všetky varianty s vami radi preberieme a poradíme, ktorá je tá najvhodnejšia pre vás.

Chodia do zahraničia študovať strednú školu len tí najlepší študenti?

Určite nie! Študent alebo študentka nemusí mať tie najlepšie známky, aby sa na strednú školu v zahraničí dostali a vyučovanie bez problémov zvládali. Školy síce počas prijímacieho konania vyžadujú informácie o prospechu, ale skôr ako doplňujúce informácie.
To najdôležitejšie pre nich je schopnosť ovládať angličtinu na základnej úrovni, záujem o štúdium v zahraničí a charakter a motivácia študenta či študentky.
Vďaka odlišnému prístupu k vzdelávaniu mnohí študenti a študentky, ktorí sa na stredných školách na Slovensku trochu trápia, na internátnych školách v zahraničí excelujú nielen v akademickom, ale aj v mimoškolskom a osobnom živote.

Potrebujete poradiť s prijímacím procesom, výberom školy, alebo financovaním?

Dohodnite si s nami nezáväznú konzultáciu zdarma.

Radmila Majerová Sales manager+421 910 418 455
Uveďte prosím Vaše meno a priezvisko.
Napíšte prosím telefónne číslo (napr. 611 123 456). Telefón má neplatný formát.
Zanechajte nám prosím Vašu e-mailovú adresu v platnom tvare, napr. meno@icloud.com. E-mail má neplatný formát.
Zakliknite prosím, či ste študent(ka), alebo rodič.
Napíšte nám, o akú službu by ste mali záujem alebo akúkoľvek inú poznámku.
Váš súhlas so spracovaním osobných údajov pretrebujeme, aby sme sa Vám mohli ozvať späť. Odoslať

Prečo si vybrať štúdium na internátnej škole?

 • 7Najlepšia príprava na kvalitné zahraničné univerzity
 • 5Bývanie a štúdium v rámci bezpečných školských kampusov
 • 4Individuálny prístup učiteľov k študentom a malý počet študentov v triedach
 • 2Výber zo stovky predmetov a mimoškolských aktivít
 • 1Moderné zázemie pre rôznorodé záujmy – šport, umenie, veda
 • 6Nadviazanie celoživotných priateľstiev s talentovanými študentami z celého sveta
 • 3Zlepšenie anglického jazyka

Stredné školy v zahraničí v štatistikách

Koľko percent študentov povedalo, že malo na svojej škole príležitosť na leadership?

Koľko aktívnych hodín (cvičenie, šport) mali študenti za týždeň?

Koľko % študentov považuje svoju školu za akademicky náročnú?

Koľko % študentov bolo v škole obklopených motivovanými spolužiakmi?

Koľko % študentov považuje prostredie školy za podporujúce?

Prieskum The Association of Boarding Schools