Letné jazykové pobyty
a kurzy
v zahraničí

Znalosť cudzích jazykov je kľúčom k úspešnej budúcnosti. Využite svoje leto naplno a prežite ho spolu s ľuďmi z celého sveta na jazykovom pobyte v zahraničí pre stredoškolákov!

Nielen, že počas štúdia angličtiny v zahraničí vaša znalosť cudzieho jazyka porastie exponenciálne, ale tiež spoznáte nové kultúry a získate nezabudnuteľné zážitky aj nových priateľov!

Zlepšenie angličtiny
v zahraničí

Prečo ísť na zahraničný jazykový pobyt

Ikona_SŠ VŠ 1

Zdokonalenie angličtiny

Neustály kontakt s jazykom a výborný lektori zaistia viditeľný posun v znalosti cudzieho jazyka. Môžete sa zamerať na obecnú angličtinu, prípravu na skúšky(Cambridge, IELTS, TOELF) alebo využiť ďalšie z ponúkaných programov.

Ikona_SŠ VŠ2

Priatelia z celého sveta

Jazykové pobyty v zahraničí pre študentov nie sú iba o zlepšení jazyka. Vaši spolužiaci pricestujú zo všetkých kútov sveta a na jednom mieste sa tak stretnú najrôznejšie kultúry.

Ikona_SŠ VŠ3

Štúdium angličtiny s rodeným hovoriacim

Používanie cudzieho jazyka na jazykovom pobyte v zahraničí koncom vyučovacej hodiny iba začína. Angličtina bude hlavným jazykom aj vo voľnom čase či počas výletov, vďaka čomu sa rozhovoríte a zvýšite si v angličtine sebavedomie.

Ikona_SŠ VŠ4

Nezabudnuteľné letné zážitky

Na jazykovom pobyte v Amerike alebo Anglicku nejde len o výučbu angličtiny v zahraničí. Tešiť sa môžete tiež na značnú dávku zábavy a zážitkov, na ktoré budete ešte dlho spomínať.

Odporúčanie rodičov

Štěpán je úplne nadšený! Neviem, či sa nám v sobotu vráti domov. Všade sa rýchlo zorientoval a zoznámil sa s ostatnými. Tak spokojného sme ho asi ešte nevideli. Štepánovi to tam ukázalo život o akom sníval - partiu kamarátov, s ktorými strávil slobodných 14 dní v krásnom prostredí. Všetko bolo skvelo zorganizované, rodina bola veľmi milá a ústretová. Naozaj veľmi ďakujeme a určite vás odporučíme ďalej.

maminka študenta jazykového pobytu

Skúsenosti študentov

„V prvý deň jazykového kurzu som sa veľmi bála, ale vôbec som nemusela. Všetci v škole sú neuveriteľne priateľskí a hovoria zrozumiteľne, takže som všetko pochytila. Veľmi ma prekvapil aj systém výučby v škole. Úplne iný ako v ČR a oveľa lepší. Je prispôsobený tak, aby nás vyučovanie bavilo, veľa sme sa naučili a hlavne sa rozrozprávali. Angličtinu som si obľúbila a už sa nebojím hovoriť pred ostatnými. Predovšetkým je to pre mňa obrovská životná skúsenosť. Som nesmierne vďačná, že som mala možnosť sem prísť. Veľmi sa mi tu páči a baví ma to! Brighton som si neskutočne obľúbila a cítim sa tu skvele. Nevedela som, že mi to tu až tak prirastie k srdcu. Keby som mohla, zostala by som tu aspoň mesiac. Už teraz viem, že tu nie som naposledy.”

Veronika W.

Viac o jazykových kurzoch v zahraničí

Ďalšie letné možnosti

Nie je  jazykový pobyt pre vás to pravé, ale chceli by ste tento rok vycestovať za štúdiom do zahraničia? Možností je mnoho! Pokiaľ sa už pri hovorení po anglicky cítite skvelo alebo sa chcete rozvíjať v špecifickom odbore, určite vás zaujmú aj letné tábory v zahraničí.

Aký je rozdiel medzi jazykovými pobytmi a letnými tábormi v zahraničí?

Letné tábory v zahraničí nie sú, oproti jazykovým pobytom, špecificky zamerané na zlepšovanie jazykových schopností. Angličtinu si vďaka pobytu v zahraničí zlepšíte aj tak. Každý summer camp má svoje tematické zameranie –⁠⁠⁠⁠⁠ napríklad športové, podnikateľské, akademické, STEM, kariérne či kultúrne. Môžete si tak vybrať presne to, čo vás zaujíma. Letné tábory sú väčšinou organizované pre tínedžerov a na summer campy môžete vycestovať napríklad do USA, Veľkej Británie, Španielska, Dánska aj ďalších krajín. Či už si tento rok vyberiete leto na jazykovom pobyte alebo na špecializovanom letnom tábore, radi vám pomôžeme s výberom aj praktickými vecami pred odjazdom.

Časté otázky

Zaujímajú vás jazykové pobyty v zahraničí a potrebujete viac informácií? Pozrite sa na naše odpovede na otázky, ktoré študenti a rodičia najčastejšie majú.

Na ako dlho môžem vycestovať na jazykový pobyt do zahraničia?

Môžete vycestovať na ľubovoľnú dobu už od jedného týždňa. Odporúčame však zvoliť aspoň 2 a viac týždňov, aby váš zážitok skutočne stál za to! 

Kam môžem na zahraničný jazykový pobyt vycestovať?

Ponúkame vysoko kvalitné a overené kurzy v USA, UK, na Malte a v Írsku. 

Kde budem na jazykovom pobyte v zahraničí bývať?

Študenti do 18 rokov sú ubytovaní v hostiteľskej rodine, od 18 rokov si môžu vybrať hostiteľskú rodinu alebo rezidenciu, kde sú ubytovaní spolu s ďalšími medzinárodnými študentmi.

Nestačí mi jazykový kurz na Slovensku?

Jazykový kurz u nás, aj keď bude vyučovaný skvelým rodeným hovoriacim, nikdy nebude mať takýto výsledok. Po vyučovacej hodine sa totiž vrátite do slovensky hovoriaceho prostredia. Na jazykovom pobyte v zahraničí ste cudzím jazykom obklopený, a po celý čas komunikujete so spolužiakmi aj miestnymi. Štúdium jazyka v zahraničí navyše nie je len o samotnom jazyku. Je to predovšetkým zážitok spojený s cestovaním a poznávaním iných kultúr.

Som začiatočník. Nebude pre mňa jazykový pobyt v zahraničí príliš náročný?

Vôbec nevadí, pokiaľ cudzí jazyk ešte úplne neovládate. Práve preto ste tu! Na základe vašej úrovne jazyka budete zaradení do príslušnej úrovne, v ktorej sa budete cítiť dobre a zároveň získate veľký priestor na rast.

Aké dokumenty si musím pred jazykovým pobytom v zahraničí pripraviť?

To, aké dokumenty je potrebné mať pred zahraničným jazykovým kurzom pripravené, je veľmi individuálne. Odvíja sa to predovšetkým od destinácie, do ktorej sa chystáte, vášho veku (neplnoletí študenti musia škole niekedy doložiť rodičovské potvrdenie) a dĺžky pobytu. O všetkom vás ale počas spolupráce dostatočne dopredu informujeme a pomôžeme vám potrebné dokumenty skompletizovať, takže to pre vás nebude nič zložité.

Ako sa na zahraničný jazykový pobyt dopravím?

Zvyčajne sa študenti na jazykové kurzy do zahraničia dopravujú letecky. Pokiaľ s lietaním zatiaľ nemáte príliš veľa skúseností, nemusíte sa ničoho obávať. Nebudete na to sami! Hoci doprava obvykle nie je zahrnutá v cene pobytu, s jej zabezpečením vám pomôžeme, a vy tak budete mať o starosť menej.

Ako starý/á musím byť, aby som mohol/a na jazykový kurz vycestovať?

Na niektoré programy je možné vycestovať už v 14 rokoch, každopádne väčšina aktuálne ponúkaných jazykových kurzov je určená pre študentov, ktorí majú minimálne 16. Nutné doplniť, že rozhodne nemusíte zúfať, ak chcete v zahraničí zdokonaliť svoje jazykové schopnosti a už nie ste vo svojich študentských rokoch . Máme v ponuke aj jazykové pobyty 30+ school, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre tých, ktorí už nabrali dostatok skúseností v práci aj v živote a majú záujem získať nové znalosti, skúsenosti a priateľov z celého sveta.

Čo špeciálne si mám na jazykový pobyt v zahraničí pribaliť?

Odpovede na túto otázku nájdete v našom článku na blogu: Čo si zbaliť, keď ideš študovať do zahraničia, ktorý obsahuje aj prehľadný Checklist odchádzajúceho študenta. Všeobecne sa dá povedať, že okrem rôznych dôležitých dokumentov (cestovné doklady, poistenie, víza atď.) je potrebné si na jazykový kurz pribaliť hlavne vhodný cestovný adaptér a pokojne aj nejaký drobný darček pre hostiteľskú rodinu.

Koľko jazykový kurz v zahraničí stojí?

Vzhľadom na veľmi pestrú ponuku programov sú ceny zahraničných jazykových pobytov pomerne rôznorodé. Aktuálne ponúkame jazykové kurzy od 1033 GBP. Všetko sa odvíja od vybraného typu programu, jeho dĺžke atď. V celkovej sume sú obvykle zahrnuté jazykové lekcie, ubytovanie, polpenzia, transfer z/na letisko a materiály ku kurzu.

Môžem sa niekde pozrieť na skúsenosti predchádzajúcich účastníkov jazykových pobytov?

No jasné! Všetky svoje zážitky z jazykových kurzov s nami študenti aj ich rodičia zdieľajú v záložke referencie na stránkach Education Study. Zároveň venujeme príbehom a skúsenostiam z pobytov v zahraničí veľký priestor aj na blogu, kde sa s nami o svoje zážitky podelila napríklad Veronika:

Bola to pre mňa naozaj životná skúsenosť, za ktorú som strašne vďačná. Na chvíle strávené v Brightone nikdy nezabudnem! Nielenže hovorím lepšie po anglicky, ale som aj o dosť samostatnejší. Väčšinu vecí som tam musela riešiť sama, nikto to za mňa nevyriešil, a ja vďaka tomu zistila, že sa na seba môžem naozaj spoľahnúť. Spoznala som veľa nových ľudí, novú kultúru, precestovala som kúsok sveta a hlavne som si odtiaľto odviezla nespočetné množstvo skvelých spomienok.

Na koho sa môžem obrátiť, ak sa v priebehu jazykového pobytu objaví nejaký problém?

Akonáhle sa v priebehu zahraničného jazykového kurzu objaví nejaká nečakaná komplikácia, neváhajte sa na nás obrátiť. V závislosti od typu problému vás potom buď odkážeme na niekoho priamo na mieste, alebo vyriešime situáciu spoločne.

S akým veľkým predstihom si musím jazykový pobyt zarezervovať?

Čím skôr si začnete jazykový kurz vybavovať, tým lepšie. Odporúčame začať pobyt riešiť minimálne 2 mesiace dopredu (lacnejšia doprava atď.), ale aj keď sa ozvete o niečo neskôr, nemal by byť problém vám pobyt v zahraničí zariadiť.

Radmila Majerová Sales manager+421 910 418 455
Uveďte prosím Vaše meno a priezvisko.
Napíšte prosím telefónne číslo (napr. 611 123 456). Telefón má neplatný formát.
Zanechajte nám prosím Vašu e-mailovú adresu v platnom tvare, napr. meno@icloud.com. E-mail má neplatný formát.
Zakliknite prosím, či ste študent(ka), alebo rodič.
Napíšte nám, o akú službu by ste mali záujem alebo akúkoľvek inú poznámku.
Váš súhlas so spracovaním osobných údajov pretrebujeme, aby sme sa Vám mohli ozvať späť. Odoslať